| Pelo09 a întrebat:

Salutare... am si eu o problema cu un laptop HP Notebook, laptopul are 2 placi grafice, una Intel Graphics iar alta AMD Radeon, problema este urmatoarea... cand aprind laptopul intra in boot windows, iar dupa aceasta sta 1-3 minute cu ecranul negru pana pornesc placile. cum as putea rezolva aceasta? am incercat sa dezactivez o placa video, dar nu mai pot folosi apoi monitorul extern, multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Ai incercat sa dezactivezi amd-ul?
ca daca dezactivezi Intel nu mai ai imagine

in plus, daca stai numai pe monitorul extern, si tii lid-ul inchis, atunci e foarte posibil sa nu ai imagine deloc, pana porneste windows-ul si il detecteaza, si la mine se intampla la fel
deci, intrebarea e daca nu ai imagine deloc pe monitorul lui, atunci e naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica pana pornesti? Pai cum le pornesti? Hdmi out este de la placa video dedicata, poti sa dezactivezi hd graphics in bios. Daca nu merge asa atunci inseamna ca e invers si out e de la hd graphics, in acel cazi nu poti sa opresti niciuna