| GhostRider02 a întrebat:

Am si eu o problema, stau la un camin universitar si camera este dotata cu cablu de net si de canal, asa ca am cumparat un router l-am parolat si la inceput a mers, iar acum nu mai merge, cand ma conectez de pe laptop imi scrie ca e limitat. Stie careva ce ar avea, e netul limitat oare, adica avem un anumit trafic de net?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Da, in caminele universitatilor traficul este nelimitat. Cat am fost student la Poli am avut pe rand 5Gb, 10GB, 30GB iar de acum 2 ani trafic limitat per student(cont) este 100GB. Totul a fost pe luna, dar nu luna calendaristica, ci se scadea zilnic traficul de acum o luna, si se aduna ce faceai azi de ex. Se ia in considerare download+upload.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a creeat o eroare la router. in astfel de cazuri scoti routerul din priza vreo cateva secunde si il bagi din nou. Sau, daca routerul are un buton de reset, il tii apasat pana se intrerup ledurile. Daca nu are buton atunci ar trebui sa aiba un orificu undeva in spate sau sub el. bagi o scobitoare si tii apasat pana se intrerup ledurile. Apoi incerci sa te conectezi.

| Catalin0486 a răspuns:

Cel mai probabil traficul nu ete limitat. Nici un provider de internet rin cablu nu imiteaza conexiunea la un anumit trafic. Reseteaza echipamentul si reconfigureaza-l.