| Elegant2016 a întrebat:

Salutare, am si eu un laptop Dell i5 4gb ram si doua hdd mai exact un sdd si un hdd. De la o perioada a inceput sa se miste foarte greu pe net, adica deschid chrom-ul si cand dau sa intru pe yotube astept mult, inainte parca mergea mai bine. Mentionez ca in jocuri nu am probleme si netul merge bine. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Verifica pasta termoconductoare, foloseste un cooler bun, si fie fa o devirusare completa ( atentie, nu un simplu scan cu antivirusul, ci efectiv o devirusare completa, daca nu te pricepi, citeste documentatie sau alege varianta 2 ) fie reinstaleaza windows.

Personal recomand a 2a varianta, devirusarile parerea mea se fac la lucru daca esti ITist pentru ceilalti oameni, fiindca sunt multe fisiere de salvat samd, dar pe PC personal baga un reinstall si n-ai cum sa gresesti.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pasii de urmat:
1. Verifica spatiul liber de pe partitia C:, respectiv sa fie cel putin 20% din marimea partitiei.
2. Sterge fisierele temporare, cookie-urile de pe calculator, precum dezinstaleaza si programele nefolosite
3. La urma, defragmenteaza partitia C: