| TurboBoost a întrebat:

Salutare. Am si eu un Lg optimus one cu android 2.2 Froyo si vreau sa fac update la 2.3 gingerbread. Ceva pareri, sfaturi?
Ca nu vreau sa fac updateul aiurea.

Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| domandaniel a răspuns:

Prietene sunt 2 modalități de a face update-ul de Android!
În primul rând 2.3 e mai bun decât 2.2, începând de la mica performanță a bateriei până la resursele de RAM care vor fi mai puține la 2.3.
Prima metodă e să instalezi oficial prin Kies, dar nu îți recomand.Este foarte prost realizat un update de la ei.Am făcut eu asta și bateria nu mă ținea mai mult de 2 ore.
Ultima metodă mai e instalarea printr-un soft numit Odin, dar riști să pierzi garanția.
Dacă ești fricos rămâi la 2.2.

2 răspunsuri:
| MaDaLiNoSt a răspuns:

Versiunile mai noi sunt intotdeauna mai avansate si mai bune, cu mai multe facilitati. Recomand un upgrade!
Funda pleasse!

| Trivium a răspuns:

Nu are nimic daca faci updateul intocamai iti repara anumitu buguri ale telefonului Succes!