| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

Salutare, am un amplificator auto auna 6600w in 5 canale si as dori sa fac bridge la 2 canale, ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste manualul de utilizare!
Daca fabricantul a prevazut si posibilitatea de legare in punte, atunci modalitatea este descrisa in manual.
Daca nu, atunci risti sa arzi amplificatorul daca legi difuzoarele intre iesiri de difuzoare diferite!

| zilog a răspuns:

Eu sunt electronist si sunt sigur ca amplificatorul tau nu are atât de mulți W!
Nu ai fi avut de unde sa iei curent electric ca sa il alimentezi nici macar daca la-ai fi alimentat la 380v cu 32Amperi tot nu ai fi avut cum sa scoti 6600W de sunet!
Așa că mai taie din coada vulpii!
60 W reali te mai cred!

| Sergiu_Dreghici_1990 explică (pentru zilog):

Amplificatorul se numeste auna 6600w, stiu ca nu scoate atat de mult, pe mine ma intereseaza ca din acele 5 canale sa combin 2 cu 2 ca sa fac mai multa putere

| zilog a răspuns:

Ne oficial o incercare ar putea fi facuta doar dacă te oferi cobai si semnezi ca esti dispus sa pui la dispozitie acest obiect fara nici o pretentie spre dezvoltarea stiintei.
Da eu am o idee dar care este momentan doar teoretica.
Sansele sa se arda sunt doar de 10 % dar as vrea sa scrii cu nume prenune serie de buletin cnp si sa semnezi imprealabil ca nu ai nici o pretentie si de buna voie ai venit cu el la service pentru ca sa se incerce.