| ruksanpowah a întrebat:

Salutare, am un buget de 1400 lei si as vrea sa-mi fac un pc de gaming. Vreau doar sugestii de procesoare, rami, placa video. In rest e ok totul( aici ma refer la periferice si monitor).

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

La banii astia nu poti lua un pc care sa fie si de gaming direct din magazin nici macar pe piese, cel mai bine il iei la mana a doua pe asta
http://olx.ro/......2YOnp.html
Are placa video puternica, procesor foarte bun pe 6 nuclee, 8gb ram si hard disk de 1 tera.

| maxbio a răspuns:

Cu 1400 nu ai cum sa iti construiesti un pc de gaming!

| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Cu 1400 Ron nu prea ajungi la un pc de calitate in ceea ce priveste gaming-ul. Iti recomand o suma minima de 2000-2200 pentru o unitate cu Procesor I5, 6GB RAM, 1TB, sursa de minim 550 KW.