| BrD a întrebat:

Am un calculator Intel Core 2 Duo Cpu E7400, 2,80Ghz, 4GB Ram, HDD 500GB, placa video Nvidia Gforce 9400.
L-am cumparat acum vreo 3 ani si am fost foarte multumit de el pana de curand (vreo 2 luni) cand a inceput sa se miste greoi. Adica e foarte lent. Inainte dura mai putin de 1min sa deschid calculatorul si sa pot sa il folosesc. Acum, desi am reinstalat windows'ul (acelasi pe care il folosesc de 3 ani) se misca destul de lent. Dureaza in jur de 4-5 minute pana se deschide (ca sa poti sa il folosesc), si se vad multe intarzieri la comenzi...
Stie cineva care ar putea sa fie problema cu el?
L-am scanat de virusi, l'am curatat de praf, am destul loc liber pe hard...chiar nu stiu ce ar putea sa fie.

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Foloseste programul TuneUp 2014 si iti va sterge toate fisierele nefolositoare sau CCLeaner...Totusi daca stii sa te pricepi inlocuieste pasta termoconductoare ca dupa trei ani...sa se fi intarit.Incearca sa dezactivezi programele care pornesc odata cu pornirea pc-ului.

| BrD explică (pentru CoL00SaL):

Pasta am inlocuito de curand... Eu ma asteptam sa fie vorba de hdd. Dupa un timp, e posibil ca acesta sa incetineasca sistemul?

| CoL00SaL a răspuns (pentru BrD):

Incearca cu programele alea ce am zis eu mai sus...e posibil sa ai multe fisiere nefolositoare...

3 răspunsuri:
| TheBlueDragon a răspuns:

Hmm..Nu stiu care ar fi solutia.
Incearca sa-i bagi un alt Windows, altceva nu stiu ce ar putea avea thinking