| NoHablaEspanol183 a întrebat:

Salutare, am un Huawei Mate 10 Lite si de dimineata s-a oprit brusc.Problema e ca nu porneste deloc, orice as face nu porneste.Am incercat sa ii dau reset din fabrica prin codurile din butoanele de sunet si power insa degeaba.Pur si simplu tin apasat 10 secunde pe butonul power si apoi face o scurta vibrare insa nu apara nimic pe display.Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| GanduriDeCafea a răspuns:

Salut, ai incercat cu un incarcator cu amperaj mai mare? Daca da, atunci este posibil sa fie o defectiune cu acumulatorul sau placa de baza. Ceva asemanator am patit cu un Huawei P9 Lite la care aparent era defecta placa de baza.

| NoHablaEspanol183 explică (pentru GanduriDeCafea):

Am incercat insa tot degeaba.Tin apasat butonul power timp de 10 secunde si apoi vibreaza scurt si atat.Nu arata nimic.