| Georgian22 a întrebat:

Am un j5 2017 si l-am scapat ieri. A cazut intr-un colt si s-a spart un sfert de ecran.(touch-ul merge la fel de bine in orice parte a ecranului) Intrebarea mea este : ii pot schimba doar geamul display-ului sau este displayul >? (ma gandeam ca daca ar fi displayul nu ar mai merge touch-ul si ar face "valuri")

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Drogurile fac ravagii in capul tau. Cred ca ti-ai facut zeci de conturi de tot apari cu idiotenia asta!

Bula
| Bula a răspuns:

Daca imaginea se vede pe coltul spart, atunci probabil s-a spart doar folia protectoare.
De fapt, acesta-i si rolul acelei folii, de a proteja ecranul, iar la o adica se sparge in locul lui.

| gelu1970 a răspuns:

Poti insa e mai scump. cel ce se dedica la asa ceva nu o sa-ti faca lucrul pe bani putini. cumpara un display original si il schimbi. asta da...ii spui celui ce iti repara telefonul sa iti dea display spart. cand o sa ai posibilitatea il poti repara asa cum spui, schimband cristalul si il poti valorifica.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da il poti schimba, doar ca modelul e inca nou si nu se poate gasi doar geamul in Romania, cu tot cu display si manopera te costa 500 lei.

| SouLIce a răspuns:

Din cate stiu eu ecranul este laminat. Adica este lipit de sticla si nu prea poti sa dezlipesti...
Deci o sa se schimbe cu tot cu ecran

| GhostBlack7 a răspuns:

Display-ul este făcut împreună cu touchul.
Daca dorești sa schimbi display, îl schimbi cu totul.