| T4zu a întrebat:

Salutare. Am un laptop Asus Aspire E15, insa nu pot nici cum sa fac sa booteze de pe stick.
Am facut setarile, in bios, in felul urmator ("BOOT" > "But priority order:"
USB HDD,
USB CDROM,
USB FDD,
HDD0,
ATAPI CDROM,
HDD1,
Windows Boot Manager,
Network boot-IPV4
Network boot-IPV6.

Iar de la "MAIN", am dat "Enable", la "F12 Boot Menu".

Mentionez ca USB-ul este bootabil si am incercat si cu un CD, insa mereu apare doar o optiune, cand il restartez si apas "F12", aceasta este: "Windows Boot Manager..."

Idei, stiu ca nu e normal, dar cum fac sa imi booteze de pe USB?

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Https://superuser.com/......ire-e1-522
Poate daca urmezi pasi astia o sa mearga.

| T4zu explică (pentru iwefgOficiall):

Salut. Mersi, frate. Imediat mi-am reamintit ce am uitat sa fac, cand am citit tutorialul. Am uitat sa incerc si pe optiunea "Boot Legacy", cu care a mers, din prima. Ai funda.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat