| Powerups a întrebat:

Salutare. Am un laptop Asus cu doua placi video (Intel HD Graphics 5500 si nVIDIA GeForce 940M). In jocuri este folosita placa nVIDIA, nici o problema, insa cand intru in control panel-ul de la nVIDIA am doar "3D Settings".
Ceea ce vreau eu sa fac este sa joc 4:3 fullscreen pe CS:GO, insa cand setez 4:3 jocul se pune cu black bars si ca sa il pot juca cu rezolutia de la 4:3 fullscreen trebuie sa il bag in Fullscreen Windowed >- Sa setez rezolutia monitorului astfel incat sa fie 4:3, ceea ce nu imi convine. Pe calculator am doar o placa nVIDIA si pot juca 4:3 fullscreen.
Intrebarea mea este: pot sa "anulez" cumva acea placa video de la Intel? Din cate stiu pot, insa dupa aceea imi vor aparea si celelalte "tabele" in nVIDIA Control Panel pentru a putea juca 4:3? (sa pot sa setez aspect ratio).

1 răspuns:
| Decicumzici a răspuns:

Ia un alt driver ca cel care il ai e antic. Ia unul stabil din astea noi. Vezi prima data ce zic si altii despre versiunea de driver ce vrei tu, daca e stabila etc. In ea, in control panel va fi posibilitate de auto select sau ceva. I-ati msiafterburner si vezi care iti recunoaste poate trece automat. Multi au problema asta, sincer foarte multi. Bine ca eu am doar 1 placa eu m-am scos. Pare rau de cei cu 2 daca nu face automat selectarea e nasol rau. Da eu zic ca e de la driver.