| Condratt a întrebat:

Salutare,

Am un laptop Asus R510D, de vreo trei ani și ceva.
În ultima vreme, autonomia bateriei ascăzut destul de mult, astfel că era folosit mereu, ținându-se conectat la încărcător.
Acum, în dreptul iconiței de la baterie, în momentul în care ating cursorul, se descrie următorul mesaj: 0% available (plugged in, not charging).
Presupun că problema e că e moartă bateria! Acum mi se închide haotic, când vrea el, etc.
Modelul are bateria încorporată cred, pentru că nu am reușit să o scot, nici măcar nu îmi dau seama unde este, nu găsesc clips-urile standard, etc.
Întrebarea e, dacă aș putea deconecta bateria, și să se alimenteze direct de la încărcător, astfel încât să scap de toate momentele în care se închide?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poți.

| Condratt explică (pentru anonim_4396):

Mă poți ajuta cu mai multe informații?
Cum fac acest lucru? Deconectez bateria, și apoi prin simplul plug al încărcătorului se va alimenta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Condratt):

Exact.

| Condratt explică (pentru anonim_4396):

Merci!
Problema cea mai mare, după ce am urmărit un tutorial despre schimbarea bateriei pe modelul acesta, constă în faptul că trebuie să îl desfac laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Condratt):

Sunt cateva suruburi, dureaza maxim 5 minute.