| unromantraditional a întrebat:

Am un laptop Asus x541uv-go1046 cumparat recent. Am observat ca atunci cand se stinge ecranul (porneste screensaverul), un ventilator (sau altceva) din interiorul laptopului porneste si se opreste in continuu. Este o problema sau este ceva normal?

2 răspunsuri:
| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Este ceva normal, porneste asa pentru ca senzorul temp1(cpu) indica ca procesorul trebuie racit(mai ales cand este folosi un screensaver 3d care foloseste destul de mult CPU)

| Dolores214 a răspuns:

Dacă l-ai luat pe rate mergi la magazinul sau dacă l-ai cumpărat ai talonul de garanție. Da nu e bine când stingi un pc sau laptop nu mai pornește nimic stins dacă l-ai cumpărat la negru du-te cu el la un specialist pana nu e târziu bafta