| alexandru2002 a întrebat:

Salutare am un laptop de procesor 2000ghz dual core 4gb de ram ddr3 hard 250gb placa video 1500mb si are licenta de vista si il are si instalat si merge cam greu si nici jocurile nu prea merg bine si ma gandesc sa-i bag windows xp x64 bit windows 7 nu prea imi place ce ziceti raman la windows vista sau imi fac xp x 64 bit?

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Eu ti-as zice sa iti reinstalezi Windows Vista din nou si daca tot asa ti se misca ia-ti Win Xp pe 64 biti. Dar inca ceva procesorul tau suporta arhitectura de 64 de biti

2 răspunsuri:
| alexandru2002 explică:

Mie la jocuri dupa o jumatate de ora mi se stinge laptopul

| Spyke93 a răspuns:

Mai bine treci la windows 7 x 64! windows xp are prea multe bug-uri si este foarte invechit deja..desii nu iti place asa de tare, e cea mai buna solutie! Sau, poti incerca windows 8 eu l-am folosit dar nu imi place, are aceleasi cerinte cu windows 7(mici modificari minore)dar iti recomand un hard mai mare in oricare dintre situatii!