| Cocianga_Vladut_1996 a întrebat:

Salutare!

Am un laptop DELL vostro 1710 si cand introduc un CD in el nu mi-l citeste si nici nu imi apare in My Computer unitatea de disc. Credeti ca ma puteti ajuta? Please vreau sa bag windowsul si nu potcrying(

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Vezi sa nu existe praf sau sa fie foarte zgariat cd-ul cand il bagi in laptop, nici mie nu imi citeste cd-ul daca exista numai putin praf. Acum probabil daca nu-ti citeste cd-urile chiar deloc exista sansa sa ti se fi stricat laserul. Incearca si tu sa instalezi windows-ul de pe un stick usb.

| Cocianga_Vladut_1996 explică (pentru Jipa95):

Da dar mie pur si simplu cand intru in My Computer nu imi identifica driverul

| MozZatY a răspuns:

Salut, daca nu iti apare in My Computer unitatea de disc reinstaleaza driverul. Daca iti apare dar nu iti citeste CD-ul, deschide unitatea si vezi sa nu fie praf pe lentila, eventual fa rost de un CD cleaner. PS: poti sa instalezi windows-ul si dupa stick tongue

| Cocianga_Vladut_1996 explică (pentru MozZatY):

Ai idee de unde l-a putea descarca?