| SmoKilla a întrebat:

Salutare, am un Lenovo a7010/vibe k4 note cu chipset MTK6753, de curand l-am flashuit cu un rom stock si am pierdut IMEI-ul, stie cineva cum pot rezolva?
MobileUncle - nu merge
SN Write - nu merge
WriteIMEI - nu merge

2 răspunsuri:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Bună! Pe un Note 3 (SMN9005) am flash uit XPOSED pentru lollipop, a dat bootloop, am rulat scripturi de dezinstalare dar ghici ce. L-am avut pe cel de la marshmallow. Așa mi-am pierdut IMEI-UL. Din păcate, ai mei nu m-au lăsat sa rezolv singur problema așa ca mi-a fost telefonul dus la service.
Am o sugestie. instaleaza-ti XPOSED framework. Este un modul în cadrul aplicației pentru IMEI. Poți sa îl introduci manual.
Dacă tot nu merge intra pe xda-developers.com
Acolo vei fi ajutatwinking

| SmoKilla explică (pentru Cucicea_Roland_1999):

Am incercat totul, il duc intr-un service si termin odata cu el