| Bandit06 a întrebat:

Am un monitor BenQ g222hdl iar rezolutia maxima e 1920:1080 insa cand vreau sa o selectez imi da mesajul "out of range"... placa video este gtx 1050 ti. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ai instalat ultimul driver de pe nvidia.co.uk? Ai conexiune DVI sau HDMI?

| Bandit06 explică (pentru doctorandus):

Da, e instalat ultimul driver. E hdmi dar folosesc adaptor pentru vga. Acum am pus un utilitar sa verific stare hdd-ului. Oare se poate intampla ca bsod-ul sa fie din cauza ca windows-ul nu si-a facut ultimele update-uri? Dar mentionez ca inainte nu mi se intampla asa pana cand am avut o placa amd rx 560 pe care e trebuit sa o returnez deoarece imi dadea erori si de atunci tot am parte de asta. Am instalat windows-ul iar si tot la fel.