| laurentiuu a întrebat:

Salutare, am un Nokia 5130 modelul este pe albastru si astazi cand am bagat castile in telefon, ecranul telefonului sa facut alb s-a stins sa aprins iarasi iar s-a stins, si acum nu se mai deschide. Cand apas butonul rosu pentru al aprinde, telefonul doar vibreaza si nu mai face nimic. Vreau sa stiu daca chestia asta are legatura cu softul sau ce s-a intamplat. Va rog sa ma ajutati multumesc!

Răspuns Câştigător
| P1nk1xD a răspuns:

Mi s`a intamplat si mie.[am un telefon facut la comanda ]. La mine problema a fost placa video. Du`l la magazinul de unde l-ai luat [Orange/Vodafone/cosmote] daca mai e in garantie sa ti-l repare.
Sa ai grija sa le mentionezi sa nu-tsi puna alta placa video [culoare]. La mine era un grii inchis, iar cand l-am primit inapoi era neagra.
Bafftaa;*

2 răspunsuri:
| P1nk1xD a răspuns:

Aaa. Oke `.;* Sper sa te ajute candva. Baffta`;* >; dd

| laurentiuu explică:

Multumescbig grin dar din pacate nu este in garantie, daca ar fi ceva de la soft cred ca as putea sa il schimb singurel dar asa sa nu stiu ce are nu ma bag.