| Soldier92 a întrebat:

Am un nou pc dar fara placa video, si ma gandeam daca o pot pune pe cea de pe pc ul vechi : este un Ati radeon 4600. Pc-ul nou are placa de baza gigabyte b85-HD3, am i5, 8gb ram. Nu imi merg ok jocurile noi, de exemplu far cry 4 merge foarte intrerupt sad. Pe cel vechi la fC3 nu aveam probleme.
Dau funda happy

3 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Ce slot ai la pc? ce slot are placa video?

| Ax3LdeV a răspuns:

Da ai facut update la drivere? Cat despre placa aia video nu te astepta la minuni e slaba rau.

| Superior a răspuns:

Ciudat,insa,cred ca ai uitat sa instalezi driverele placii video sau sa le faci update. In orice caz, e o pocnitoare, FC3 nu e asa solicitant pe cat ar fi FC4, dar totusi trebuie sa-l ruleze si pe ala in macar 20fps-uri. Acum depinde ce intelegi prin "blana", ca 30fps-uri in FC3 ti se pot parea blana pe cand mie sau altuia nu. Alege o placa in functie de bugetul tau https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2990478/ si nu lasa ca acel i5 4460 (cel mai probabil) sa imbatraneasca fara sa fie folosit la potential maxim cu o placa video pe masura.