| OFlaviu a întrebat:

Salutare, am un pc 8gb RAM, placa video R7 240 1G D5, procesor AMD FX-4300 Vishera Quad-Core 3. 8GHz, placa de baza asrock 980de3/u3s3... Recent am instalat Windows 10 (inainte am avut Windows 7 si merge perfect) si imi merge foarte ciudat, imi mere de unele ori foarte incet si sacadat. HELP!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Procesorul tau este un quad core. Mai mult, firma fiind AMD si Windowsul fiind mai mult pentru Intel, au probleme. Adica Windowsul nu este optimizat pentru AMD. Asa ca este bine sa revii la Windows 7 sau sa treci la Windows 8.1.

| OFlaviu explică (pentru Salontanul):

Am prieteni care folosesc 10-le cu amd si le merge perfect, amd-uri mai slabe ca si al meu

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Ai formatat partitiile inainte de a instala noul windows?

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Dupa mine sunt 2 variante posibile, 1 ai luat windowsul de pe net si e posibil sa fie virusat. 2 trebuie sa iti duci pc. la curatat... sper ca ai si toate driverele la zi... sa traiesti