| animacuso a întrebat:

Salutare, am un router D-Link N300 DIR 615 si nu stiu ce sa fac ca sa il pun in functiune, cu CD-ul nu reusesc sa il instalez deoarece imi cere username-ul si parola din contractul pe care il am cu furnizorul de internet ( RDS&RCS) bag useru si parola corecte dar imi zice ca nu este corect... ma gandesc ca poate este din cauza ca nu sunt conectat la internet pe durata instalarii routerului deoarece cablul din modemul de la RDS il conectez la router iar routerul il conectez la PC... imi puteti zice dc imi zice ca useru si /sau parola nu sunt corecte? sau cum ar trebui sa il instalez pas cu pas, am auzit si de o modalitate de instalare pe http://192.168.0.1 dar nu stiu cum se face

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

User-ul si parola sunt trecute pe spatele router-ului. cel mai probabil numele este admin si parola: admin

| animacuso explică (pentru SuicideSilence):

Am rezolvat cu routerul, a trebuit sa am routerul conectat la internet ca sa pot instala CD-ul daca nu este routerul conectat la internet nu puteti instala CD-ul, eu am urmat pasii urmatori de conectare a routerului... https://www.youtube.com/watch?v=aSHplCV8x1U urmati fiecare pas indicat in video altfel nu stiu daca va functiona. Dupa ce bagati cablurile routerul ar trebui sa fie conectat la net adica ledul rotund trebuie sa fie verde si puteti incepe instalarea routerului cu CD-ul
Sper ca asta ii va ajuta pe cei care sse afla in situatia in care am fost eu.

| Gabitzu246 a răspuns:

Conectezi routerul instalezi si cd-ul, dupa ce ai terminat repornesti si pcc si router, si bagi username si parola dar ai grija ca trebuie sa fie exact cum este in contract adica litera mare litera mica etc..., iar dupa trebuie sa creezi o conexiune deipnde ce windows ai.

| animacuso explică (pentru Gabitzu246):

Nu pot instala CD-ul pentru ca imi zice ca nu este corect userul si/sau parola... imi poate zice cineva cum pot instala routerul fara CD?

| Lutenco_Denis_1999 a răspuns:

Animacuso stii am si eu router de acesta si nu ma poj juca on stie cineva ce sa-i fac, ca sa ma pot juca online?