| Iunix a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy J5 și aș vrea să îi cumpăr o folie de protecție, am deja o husă. Întrebarea mea este : care ar fi mai bună, o folie de protecție din plastic sau din sticlă? Folia din sticlă nu va îngreuna telefonul?

9 răspunsuri:
| JustStitch a răspuns:

Eu an un j5(6) si am folie de sticla pe el si nu il ingreuneaza absolut deloc

| ALEXXXL19 a răspuns:

Salut amandoua sunt bune difera ce faci cu el, folia de plastic protejeaza anti zcarieturi ecranu dar de lovituri o face cea din sticla asa ca difera ce faci cu el recomand pe cea de sticla daca vrei sa ai siguranta inainte de toate

| cascadoryes a răspuns:

Din sticla..de exemplu daca telefonul iti scapa pe o suprafata mai tare(ciment) ecranul se poate sparge chiar daca are folie de plastic.Folia de sticla te poate scapa de acest lucru neplacut.Si in plus nu iti fura placerea de a apasa pe un ecran din sticla, pe cand folia de plastic face acest lucru.

| cascadoryes a răspuns:

Cat de grea poate sa fie o folie de sticla, eu am galaxy s5 neo cu folie de sticla aplicata si nu ingreuneaza..doar nu e caramida folia.

| DeeJayNo1 a răspuns:

Din sticla bineinteles

| Sebaseba33 a răspuns:

Cea din plastic ai protectie împotriva amprentelor dar cea din sticla e bună împotriva zgârieturilor deci e mai buna din sticla

Răspuns utilizator avertizat
| Elena_Vasile_1979 a răspuns:

Daca o sa iti iei de sticla sunt sanse sa se strice putin mai repede de ex: se rod marginile si se crapa putin cate putin da e de slaba calitate, sau daca o freci de ceva se va zgaria. Deci mai bine puneti de plastic se indeparteaza usor daca are vreo problema.