| Ilie_George_1998 a întrebat:

Salutare, am un telefon vechi, GT-1200i. Acel Samsung clasic cu butoane. Cand il pornesc, fara cartela in el, imi cere un cod de deblocare. Stie cineva cum as putea reseta telefonul? Nu am acces nici sa formesc o combinatie cu numere, deoarece este blocat telefonul.
Am si facut o fotografie lentru a vedea despre ce este vorba: https://m.imgur.com/gallery/7kmqBnc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai incercat 0000, 1111, 1234?
Daca astea nu merg telefonul trebuie sa primeasca root la un service GSM specializat. DIn pacate cred ca va costa mai mult decat telefonul in sine adica 50-150 de lei happy

| FirePaladin a răspuns:

Asta ar trebui să meargă dacă vrei să resetezi telefonul la datele din fabrică (îți vei pierde toate datele din el): https://www.youtube.com/watch?v=lafuo0oQHNE

| Simpatic a răspuns (pentru FirePaladin):

Ca sa poti face chestiile acelea trebuie sa ai acces la meniul telefonului, el a spus (si o confirma imaginea) cand il deschide ii cere o parola! Vezi tu multi posteaza, putini cunosc.