| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un televizor Philips si azi cand am vrut sa vizionez un film de pe usb, filmul imi este tradus in engleza, nu in romana.

Vreo rezolvare ceva? Am incercat si pe calculator si imi traduce in romana. O seara buna.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Care e modelul exact al TV-ului,

si ce format de fisier avea filmul?

.MKV
.MP4,.M4P,.M4V
.MOV,.QT
.AVCHD
.WEBM
.MPG,.MP2,.MPEG,.MPE,.MPV
.AVI,.WMV
.FLV,.SWF
.OGG

Subtitrarea era inclusa in containerul (fisierul) filmului,
sau era un fisier separat (format SRT sau SUB, etc) pe stick?

| JicaContra a răspuns:

"un film de pe usb"
ai SI subtitrarea in romana pe usb-ul ala?
daca da, atunci subtitrarea in engleza e intr-un fisier? pe care sa il poti sterge
daca nu, atunci baga-l pe PC in vlc/smplayer si ia subtitrarea de pe net (ambele au solutii)
si in orice caz, undeva trebuie sa fie un buton care schimba subtitrarea

| Legion7X a răspuns:

Mai întâi verifică, setarea limbii din dvd-ul televizorului. Dacă limba este setată în Română, și tot îl traduce în engleză, atunci scoate usbul și introdu-l din nou. Dacă iar nu merge, schimbă titlul filmului.

| Alverto a răspuns:

Salut, pune-l de mai multe ori, cam așa fac telivizoarele cu filmele de pe USB și YouTube, le traduc prea târziu

| XYZ02 a răspuns:

Este posibil ca televizorul sa fie setat pe subtitrarea de engleza.
Exista un buton pe telecomanda care ar trebui sa ii schimbe subtitrarea, cauta-l.