| AlexxAC95 a întrebat:

Salutare am un tv Philips 37PFL5522D/12 televizorul functioneaza perfect dar are o dunga lata cam de 10 cm pe ecran, de culoare ichisa dar nu e opaca se vede dar e deranjant. Ce poate avea sau daca are rezolvare. Multumesc! Dau funda

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, nu ai zis ce televizor ai, cu tub, sau lcd, led plasmă, daca e crt(cu tub) dunga este din integratul de cadre, daca este led sau lcd /plasma, dunga provine din panel, din display, si nu se poate remedia decit schimbînd tot panelul, displayul, care in functie de diagonala displayului vei afla de la un electronist, sau de la reprezentanța Philips si cît costă, dar eu cred ca m ai bine renunti la el si i ti i ei altul, ca o reparatie la asemenea televizoare costă multe milioane. Poate poti pune o poză cu televizorul.De cit timp ai aceasta problemă la el? M ai e in garantie?

| CPAElites a răspuns:

E dusa o dunga cu pixeli

| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa schimbi display-ul

| AlexxAC95 explică:

E lcd de 95cm diagonala