| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un tv Samsung LE32S81B, problema mea este de ce se stinge după câteva secunde, deci îl conectez la priză se aprinde, funcționează cum trebuie dar după câteva secunde se închide și se aude un bâzâit in spate parca cuplează ceva, ledul roșu clipește, nu primește comenzi deloc, dacă îl scot din priză și după 2 ore il bag iară pornește și apoi se închide după câteva secunde, care ar fi problema?
Am făcut o inspecție vizuală la placa de alimentare parca ar fi in regula totul.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil sa ai invertorul defect din sursa, trebuie dus la un servis reparatii tv si ei o sa gaseasca cauza defectiunii.