| CosminGK a întrebat:

Salutare. Are cineva abonamentul de la digi FiberLink 1000 si nou router de la ei cu WIFI 6? Isi merita banii abonamentul acela si routerul asta? Eu am un abonamentul de 500 si un router inchiriat de la ei, mai precis un AR 4010N si nu sunt deloc multumit nici de router nici de abonament. Nu ating viteza de interner pe care ei o spun, pe wifi pe telefon nu mi se incarca clip urile de pe Youtube sau chestii de pe Instagram. As dori o perere despre routerul de la ei si acel abonament de 1000. Va multumesc frumos

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Viteza din contract ți-o asigură pe cablu! Teoretic!
Wifi-ul lor e praf!
Daca ai fiberlink 500 cheamă pe doreii de la RDS să-ți treacă petarda lor de router în mod bridge, apoi îți legi routerul tău la routerul lor ca să ai viteză decentă pe wifi! Să-ți cumperi un router AC!

| CosminGK explică (pentru gabicoo):

Da am Fiberlink 500, vine cablu de la stalp in router, iar de la router in pc cu alt cablu. iar pentru telefon, tableta, laptop sau televizor merge pe WIFI care merge un foarte prost. Inainte aveam un router de la TP link si mergea foarte bine wifi ul.

| Saiko93 a răspuns:

Da, logic