| Stefan123x a întrebat:

Salutare!
Are cineva idee daca trebuie update de bios pentru pentium g 4560?
Am o placa video ( mai dubioasa cred).
https://www.emag.ro/......DS6962BBM/

Pe siteul Asus e singura fara poza, ceva e necurat, plus ca a venit in cutie alba, (frumoasa cutie apropo :) fara nici-o specificatie pe ea sau numele placii de baza.
Am vazut multe comentarii la procesorul respectiv care spuneau ca u trebuie update de bios, chiar si la placa de baza care spunea acelasi lucru, insa altii mi-au spus ca trebuie
Daca ma puteti ajuta. Sa am incredere in cei care mi-au raspuns ( avand ceva cunostinte) sau in cei care au cumparat procesorul si lau folosit?

Dau funda. Multumesc Anticipat :*

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca ai sti ce inseamna Bulk din numele produsului nu te-ai mira ca a venit in cutie alba. Bine ca a venit si in aia.

E usor de verificat la ASUS pe site:
http://www.asus.com/supportonly/H110M-R/HelpDesk_CPU/

Pentium G4560(3.5G,54W,L3:3M,2C,rev.B0,HT) necesita BIOS 3016. Daca ai ceva mai jos de acest numar, te duci aici si cu filtru pe Others la Please select OS gasesti BIOS 3805.

http://www.asus.com/supportonly/H110M-R/HelpDesk_Download/

| Stefan123x explică (pentru flixbuster):

Pai si de unde aflu ce versiune de bios are placa de baza?

| flixbuster a răspuns (pentru Stefan123x):

1. Chiar din BIOS.
2. Din Windows folosind de exemplu CPU-Z.

| Stefan123x explică (pentru flixbuster):

Pai cum sa intru in bios sau in windows daca am nevoie de update de bios pentru g4560... big grin

| flixbuster a răspuns (pentru Stefan123x):

Da, tricky. Ai incercat sa pornesti placa cu G4560 si nu pleaca?

Nu prea e clar ce ai, ce nu ai, ce vrei sa cumperi, ce ai incercat si ce n-a mers.

| Stefan123x explică (pentru flixbuster):

Pai aia e ca nu am incercat inca nimic, am toate componentele in afara de procesor, pe care urmeaza sa il cumpar, acesta fiind acel g4560, procesor care am auzit ca ar avea nevoie de bios update, insa am vazut, cum am mau spus ca unii oameni au spus ca nu are nevoie!