| catalinbratu02 a întrebat:

Salutare!

As avea o intrebare. Am observat ca VS Code nu imi merge cand vreau sa compilez C++, JavaScript(desi am instalat nodejs), HTML, CSS si lista poate continua. Am inteles ca ar trebui sa se faca un setup, dar nu stiu cum. M-ati putea ajuta cu ceva setup-uri?happy

3 răspunsuri:
| Mellie00 a răspuns:

Exista o extensie din VS Code care se numește code runner si te lasa sa compilezi mai multe limbaje de programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Js, html si css nu se compileaza in primul rand.

Pentru c++ ai nevoie si de un compilator instalat ca vs code la baza e doar un ide.

Vezi aici

https://code.visualstudio.com/docs/languages/cpp

| catalinbratu02 explică (pentru suntserios):

Tot nu reusesc sa imi fac un setup, care crezi ca ar fi problema?