| incandescentul a întrebat:

Salutare. as avea si eu o intrebare. am un laptop. cand ies afara cu el in curte gasesc internet fara parola. cu semnal 4/5. dar cand intru in casa doar 1/5 sau chiar nimic. exista ceva antena wireless care sa ma ajute sa am acelasi semnal si in casa? Stiu ca nu e frumos sa "fur". da macar. ma scutesc de ocheltuiala.

Răspuns Câştigător
| Jonathan a răspuns:

Nu, peretii opresc din emiterea semnalului. Am inteles ca semnalul se emite vertical(asa cred)
Sfat:Cand distantele sunt prea mari, adaugati un AccessPoint

3 răspunsuri:
| laptopbun a răspuns:

Un vecin are router wireless si prinzi de la el gratuit. Nu ai cum sa "lungesti" sau sa amplifici semnalul lui. Poti sa iti pui si tu in casa net cu un router wireless. citeste mai multe despre laptopuri pe http://laptopbun.ro

| incandescentul explică:

Bun. totusi. cam ce ar fi de facut. sa iau o antena si sa o pun acolo unde este semnalu mai puternic iar cand vine ploaia sa o iau sa nu se strice?

| hitron a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi ca sa amplifici semnalul wireless: http://adprice.ro/cum-sa-amplifici-semnalul-wireless-la-internet/
Nu e chiar asa complicat!