| bdennis a întrebat:

Salutare. As dori sa fac un upgrade la pc. Momentan are urmatoarea configuratie:

Procesor - Intel Core i5 4570 @ 3. 20GHz

RAM - 8 GB Dual-Channel DDR3

Placa de baza - ASRock H81M-VG4 R3.0

Placa video - NVIDIA GeForce GT 710

Si hard disk-ul de 2 tb. Cu aceasta configuratie l-am si cumparat.

Dupa cum veteti, placa video nu e foarte puternica, mai ales pentru jocurile actuale si vreau sa o inlocuiesc. As dori niste idei, nu am pretentii foarte mari. Eu ma gandesc la un GTX 1060 varianta de 3Gb.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E destul de ok, incearca varianta pe 6gb. Daca ai actualizat deja sistemul sau doresti alte idei lasa un mesaj in inbox.

| Shammal a răspuns:

Un GTX 1060 ar fi perfect; ai mai putea lua un ssd de 120-240GB pe care sa ti windows in pricipiu si programe/jocuri care le utilizezi des. Altceva ar mai fi un 8Gb ram si cam asta e pentru moment, ah si sursa, racirea vezi sa fie ok, zi faina.