| DavidValeriu a întrebat:

Salutare, as vrea sa fac stream pe Twitch cu League of Legends. Insa am un laptopt nu foarte performant care a costat in jur de 1600 de lei. Inca nu am facut nici un stream si nu stiu cum se va comporta. Ce sftaturi imi dati sa imbunatatesc streamingul in timpul jocului si in general? Si de ce am nevoie pentru a face stream de calitate medie?

5 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Ce specificatii are laptopul?

| DavidValeriu explică (pentru alexalx1234):

Placa video nVidia 920 MX, procesor i3 a5-a generatie, 128gb stocare, 4gb ram

| Adrian926a a răspuns:

Nimeni nu intelege laptopul nu e facut sa te joci pe el sau chestii solicitante ca streamingul, sunt laptopuri de gaming foarte scumpe care pot face asta dar al tau nu, o sa mearga dar o sa mearga prost... Se incinge rau, sacadeaza etc

| Robert2580 a răspuns:

Frate iti trebuie un cooler la laptop ca daca nu o sa se incalzeasca cu draci, iar cand faci stream nu pune jocul pe high pune-l pe medium si asa calitatea e cat de cat decenta in rest nu prea ai ce sa faci. Bafta!