| AndreiBaican a întrebat:

As vrea sa stiu daca va merge Gta V pe laptop cu procesor Intel core i3-4030u (1. 9Ghz), 4GB RAM DDR3, 500GB HDD si placa video dedicata Nvidia Geforce 840M de 2GB?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns (pentru 4BubaNeagra):

Vad ca numai raspunsuri total eronate dai. Daca nu sti, nu raspunzi!
@AndreiBaican laptopul acela o sa ruleze decent jocul. Un low-medim in 30+ fps fara probleme.

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru Jipa95):

Cred ca nu sti care este diferenta dintre un microprocesor PC si unul de laptop ...in fine

| Jipa95 a răspuns (pentru 4BubaNeagra):

Pai nu ca vad ca esti incult in acest domeniu, si nu vreau sa ma mai contrazic cu tine in continuare. Pot sa stau aici 20 ore sa vorbesc despre diferenta dintre un cpu pc si unul de laptop, dar timpul nu-mi permite. I-ai dat omului niste informatii total eronate, cerintele oficiale ale jocului nca nu au fost dezvaluite, asa ca sunt doar decat niste predictii ieftine. Din cate stii ( poate ) GTA V este un joc nu tocmai pretentios nici pe partea grafica, dar nici pe partea de procesare. Nu-ti trebuie cine stie ce racheta de pc/laptop sa-l poti rula.

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru Jipa95):

Nu mai fi asa frustrata, si abtine-te sa folosesti cuvinte asa la-ntamplare. Nu te stiu, nu ma sti, nici macar nu sti ce specificatii are jocul ala, si totusi te-ai pus in postura sa dai sfaturi, iar eu care am avut o pista cat de cat palpabila cu niste informatii utile sau mai putin utile, sunt incult? Oricum hai sa o lasam asa, sti ce se spune despre cel ce cedeaza primul... numai bine!