| ExTegra_Andy_1997 a întrebat:

Salutare

As vrea sa stiu si eu cum as putea face ca pozele ce le pun intr-un folder pe telefon sa imi apara automat si pe pc...am incercat cu drive si in principiu serviciile google ce se refera la asta nu functioneaza, sau pur si simplu nu stiu eu cum sa le folosesc.

Aveti vreo idee?

Mersi

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

1. Îți faci un folder pe telefon și pui pozele pe care le vrei în acel folder.
2. Dacă ai aplicația instalată pe telefon (dacă nu, instaleaz-o) te duci la contul tău și încarci folderul respectiv.
3. Să ai aplicația instalată și pe calculator. Intri pe aplicație și calculatorul se va sincroniza cu serverul. Folderul fiind pe server, va apărea pe calculator în cel mai scurt timp într-un folder numit "Google Drive" (așa țin minte). Dar tu îl poți muta după unde vrei în calculator. Și tot ce încarci de pe telefon, va apărea și în PC. Dar, dacă încarci de pe PC, nu-ți vor apărea și în telefon, ci trebuie să descarci manual, dar nu e greu laughing
4. Poți folosi și alte metode prin care să muți pozele din telefon în PC, cum ar fi prin cablu USB etc.