| florinrealmadrid a întrebat:

As vrea si eu cei care aveti console sa imi recomandati care este mai buna care stiti ca tine mai mult etc. intre Xbox360 si Playstation 3. Eu vreau sa imi cumpar consola doar pentru Fifa (2010...) si inca unul sau doua jocuri, deci care ar fi mai buna? Am auzit de exemplu ca la Xbox sunt manetele pe baterii nu stiu cum... sau ca Xbox are nu stiu ce problema si se strica, ceva de "ROOod" cam asa ceva... lamuriti-ma si pe mine care ar fi mai bunicica? xbox sau ps3?

7 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Xbox 360 Pro este unul dintre cele mai bune console din lumewinking

| cocoju92 a răspuns:

Suzati-ma, ultimul raspun a fost bunicel, in rest toti habar nu au. Xbox 360 este mai bun.Eu detin unul(un Elite) si daca il cumperi iti zic eu ca nu o sa te joci doar 3 jocuri ca nu rezisti,"manetele" cum le zici tu care de fapt se numesc controlere sunt pe baterii care nu sunt foarte scumpe dar poti sa iti iei un Play&Charge kit si le reincarci sau sa iti iei unul cu cablu, dar si la ps3 controlerul tot pe baterii e, numai ca la ps3 conexiunea de la controler e prin bluetooth la xbox e wireless ceea ce inseamna ca e mai buna.RROD(red ring of death) este de fapt supraincalzirea care are loc doar daca tii consola in spatii care nu sunt bine aerisite si sunt inchise si dupa ce te joci cam 30/40 ore in continuare fara oprire, eu zic ca trebuie sa fii maniac sa faci asa cevalaughing. Xbox-ul se poate moda, adica il duci la cineva(Dragos Cojan sau Donley la alegere) de preferat Dragos Cojan ca lucreaza la fel de bine la un pret mult mai bun, si ii face o chestie pentru ca tu sa iti poti scrie jocurile direct de pe calculator pentru Xbox, ca sa nu mai trebuiasca sa dai o multime de bani sa le cumperi.Eu votez pentru Xbox, am unul si sunt foarte multumit de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand PS3 pentru ca:
-la PS3 poti schimba hdd, la XBox nu
- la PS3 poti atasa tastatura si mouse sa joci shootere, la Xbox nu (un mare dezavantaj dupa parerea mea)
- PS3 are blu-ray, XBox nu
Este alegerea ta depinde ce preferi, eu iti recomand PlayStation 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

+1 pentru PS3. Aș mai adăuga și faptul că la PS3 găsești mai multe jocuri și nu primești RROD (Red Ring Of Dead). RROD apare destul de rar și doar la anumite loturi (mai proaste), dar de ce să riști?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La consolele noi cu jasper nu mai exista rrod

| cipriancip89 a răspuns:

Am si eu o consola xbox 360 din 2008, si eu tin consola in spatii deschise, bine aerisita si pe orizontal. Chiar daca am grija de ea imi este frica sa nu imi dea rrod. i-a dat la cineva rrod chiar daca a tinut consola in spatii aerisite pe orizontal multumesc

| artanix a răspuns:

Rrodul a disparut de pe xbox.eu am xbox 360 de 3 ani.si inca nu a avut nimic.jocuri modate.folosit la maxim.problema a fost ca l-am scapat acum 2 luni.si a murit.si am luat unu jasper...adevarat e mai bun.silentios.nu se aude nimic.si la xbox se poate schimba hardulwinking eu am avut de 20 gb si acum am de 120 .si shooterele se pot juca cu mouse si tastatura.mai informeaza-te.se numeste XFPS360 si mai sunt si altele ca XIM2. dar nici ps3ul nici xboxul e mai bun... xbox are texturi mai bune pe cand ps3ul umbrele mai bune. manetele.phai nu e asa de rau.sunt pe baterii da. dar poti sa iei separat una cu cablu si gata. daca chiar vrei wireless sa tina mult ia niste acumulatori si ai rezolvat totul.la ps3 e trist ca nu are prea multe jocuri fata de xbox...concluzie : daca vrei ceva ieftin, bun, modabil si cu multe jocuri ia-ti xbox. daca vrei ceva mai scump cu blu ray online gratis ia-ti ps3. dar o sa fii putin dezamagit din cauza jocurilor