| Sparrow5685 a întrebat:

Salutare! Asi dori sa schimb pasta termoconductoare la un PS3 fat, am nevoie de ceva alcool special ca sa o curat sau o pot curata cu un servetel uscat?

3 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Servetel uscat, sunt si tutoriale pe YouTube daca vrei sa verifici.

| AndreiSingurul a răspuns:

Da, îți trebuie un alcool special, dar poți folosi și spirt

| Brizbriz a răspuns (pentru AndreiSingurul):

Spirt?!? DE CE NU ITI BATI JOC DE ALTCINEVA?!? IN ALTA PARTE?!?
spirtul contine alcool etilic, care NU este recomandat la electronice
mai contine albastru de metilen, care POATE FACE SCURT

un servetel uscat e perfect, daca, chiar vrei o substanta, singura viabila este alcool izopropilic:
https://www.emag.ro/search/izopropilic/sort-priceasc
ATENTIE, sa nu bagi calculatorul in priza cam 15 mins dupa ce ai dat cu alcool-ul ala, altfel si ala poate face scurt, totusi, dupa ce se evapora nu mai ramane nimic de nimic