| Csmin26 a întrebat:

Salutare!
Astazi mi-am curatat ecranul televizorului cu niste servetele umede, posibil sa se fi scurs in interiorul ramei pentru ca dupa 4-5 ore mi-au aparut niste dungi verticale in coltul din stanga.
Pot sa rezolv cumva aceastra problema sau s-a dus de tot displayul?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Nu s-a scurs nimic, asa se intampla daca nu curesti cu solutia corespunzatoare.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la solutie ai apăsat tu pe ecran cand l ai curatat si l ai spart in locul unde iti apar dungile, trebuie schimbat tot panelul ecranul tv ului, i ati altul nou, cand stergi ecranul nu apasa pe el ca astea sunt sensibile fragile nu sunt ca la televizoarele pe tub care daca apasai pe ecran nu avea nimic, ce marca de televizor ai?

| Frank51 a răspuns:

Dacă nu poți descrie situația pune o poza. Dungi albe, negre, rogvaiv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumpărat din Kaufland o soluție gel speciala pentru asta și cred ca tine 10 ani de acum înainte. Vreo 20 RON a costat

https://www.emag.ro/......DNR7BCBBM/

Este același producător însă are 250 ml.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar iniante de toate trebuie sa te asiguri ca soluția de curățare a fost conceputa pentru curățarea tipului de ecran pe care il ai la televizor.