| Ioan489 a întrebat:

Atunci cand pornesc unitatea pc imi apare reboot and select proper boot device. Am intrat in bios la prioritati boot device si am vazut ca primul dispozitiv este p1 dvdram si apoi un hard disk si pe urma ssdul care contine windowsul apare disabled. Care sa fie problema? Ar trebui sa verific cablul de conectare sa vad daca acesta s au SSD ul ar putea fi defectat?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Scoti din priza unitatea, o desfaci, verifici conexiunea de date si cea de alimentare si apoi il pui la loc.
Dai drumul iar si trebuie sa selectezi din bios SSD-ul daca pe el este sistemul de operare. Daca dupa toate verificarile, SSD-ul nu poate fi vazut, exista si posibilitatea s fi cedat si trebuie sa vb cu vreau prieten care stie mai multe sau mergi cu el la garantie.