| Costin_Dinu_1998 a întrebat:

Salutare.Azi am primiti opereche de casti cu microfon si ea are doua mufe.Laptopul meu are loc doar pentru o singura mufa.Cum pot face sa folosesc si castile si microfonul in acelasi timp?

Ps.O mufa e pentru audio si una pentru vorbit si am windows 10.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Exista adaptoare in care bagi castile si microfonul (adica cele doua cabluri ale castilor tale) si adaptorul are o singura iesire jack care le include pe ambele. Gasesti in magazinele de IT sau care au sector de IT. Daca nu gasesti poti sa intrebi pe cineva de acolo. Arata cam asa: https://goo.gl/P4U6B9
Vezi ca sunt si adaptoare care te lasa sa foloseste 2 perechi de casti la o singura mufa, au doua intrari care sunt doar pentru casti. Nu iti trebuie de alea, ce iti trebuie tie ar trebui sa aiba intrarile de culori diferite, ca cel din poza.

2 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Trebuie sa ai o intrare pentru microfon, sau daca nu ai poti sa folosesti microfonul care e incorporat in laptop.Nu ai microfon in laptop?