| BoBoAlin a întrebat:

Salutare, azi dimineață am intampinat o problemă pe Facebook. Am navigat ce am navigat iar dintr-o dată am fost deconectat și imi spune că, contul meu este blocat temporar, mă pune sa imi schimb parola, o schimb și procesul se repetă, are cineva idee ce se intamplă? https://imgur.com/bKOsiCA

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca de pe PC... Daca e eroare similara, cineva a incercat sa sparga contul cu brute force si isi va reveni singur in scurt timp.

| BoBoAlin explică (pentru anonim_4396):

Am incercat de pe pc si asta scrie că, contul meu este blocat temporar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BoBoAlin):

Da, dupa ce se deblocheaza, schimba parola, pune autentificare in doi pasi. Daca zice ca ai incalcat standarde, si stii ca n-ai incalcat nimic, injura-l pe Zuckerberg la Support.

| BoBoAlin explică (pentru anonim_4396):

N am incalcat nimic e **** zucky

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Ai gasit rezolvare la aceasta problema? pentru ca si eu am problema asta incepand de saptamana asta!

| Silwian a răspuns:

Oare ce se intampla....la mine mi-a blocat contul ..si nu reusesc sa-mi fac altul!)))) oare ce sa fie?((

| BoBoAlin explică (pentru Silwian):

Ar trebuii să fie un răspuns la intrebarea mea sau?

| Silwian a răspuns:

Posibil ca in problema ta ...cineva incearca sa ti sparga contul de Facebook!

| BoBoAlin explică:

Totusi n-am găsit nici-o solutie. poate a mai patit cineva asta?

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru BoBoAlin):

Vezi sa nu cumva sa ai vreun keylogger...si da,cineva iti sparge contul de Facebook,poate sa reuseasca, de aici blocajul, e o masura de siguranta si orice wifi gratis te transforma intr-o tinta, iar reclamele sunt specialitatea zilei, pot fi infectate cu ransomware sau rootkits, atentie si rabdare!