| FloreaVicentiu97 a întrebat:

azi mi s-a furat un telefon samsunga galaxy s 2 si am activata chestia aia cu comenzi de la distanta. cand intru pe Samsung dive sa il caut. spune ca telefonul este offline... am fost la politie si ei au zis ca daca cartele a fost scoasa din telefon siteul ala nu mai poate gasi telefonul, asa este? deci daca a scos cartela este imposibil sa imi arate unde este telefonul sau sa utilizez comenzile de la distanta?

Răspuns Câştigător
| dodorzv a răspuns:

Nu este adevarat. Nu iti mai arata telefonul unde este daca: 1-A fost resoftat
2- nu este conectat la internet.
Acele comenzi la distanta tu le dai prin internet deci daca telefonul nu este conectat la wifi sau 3g nu poti sa faci nimic.
Bafta

2 răspunsuri:
| anaa5 a răspuns:

Este imposibil sa iti arate unde este telefonul. si in acelasi tim este inposibil sa utilizezi comenzile de la distanta... funda?

| Pasaredenoapte a răspuns:

Poti gasi telefonul doar daca este conectat la internet intr-un fel ( wi-fi etc.) cartela nu are nici o legatura.