| Vidacu69 a întrebat:

Salutare baieti/fete. Iar nu stiu daca este categoria potrivita laughing. Dar sa pun intrebarea no? Oke,deci de astazi am o problema (vreau sa mentionez ca am m-ai avut problema asta si inainte de a instala windowsu asta). PC-ul meu are cateva probleme, o sa le insirui aici :
1: Nu pot sa dau click mereu pe bara de jos cu iconite(START) si se rezolva intrand in task manager.
2: Deschid o fila noua pe google chrome si daca dau click pe ea o inchide.
3: Nu pot sa dau click pe link-u de sus tot din google chrome. Nu-l pot copia, sau sa dau paste sau sa-l sterg.
4: Cate-odata nu citeste hard-disk-u.(asta e una diferita ca inaintea nu o aveam deci nu cred ca e ..sau cine stie,eu sigur nu).

Cine ma ajuta sa rezolv problema,desi nu cred ca o sa va dati seama prea bine ce are pc-ul numai daca nu ati patit si voi.
Ofer funda, ca altceva nu pot oferii laughing.

P.S: Am Windows 7 Home Premium.
Inainte sa-l instalez pe asta am avut Windows 7 Ultimate, ambele pe 32bit. Se misca bine amandoua, dar ma gandeam ca este de la windows asa ca m-am bagat pe home premium.insa vad ca problema a reaparut...ce pot face?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Salutare,
1)In primul rand trebuie sa stii ca nimeni de pe net fara sa vada acel pc nu iti poate pune un diagnostic 100%.
2) Din ce ai zis mai sus buba pare a fi hardul care e pe moarte, insa inainte sa cumperi un hard sau un SSD, este bine sa incerci mai multe versiuni de windows sau o versiune de linux.
Dupa formatare incearca sa nu iti accesezi fisierele tale salvate pe alte paritii, stickuri sau cd-uri(pentru evitarea virusarii directe). Lasa-l asa cateva zile si vezi cum se comporta.

| Vidacu69 explică (pentru SasNetRomania):

Am rezolvat, problema era ca aveam 2 mouseuri conectate de-odata, nu stiu ce legatura are asta dar am rezolvat. Mersi pentru raspuns oricum, iti ofer funda.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba hardul!

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru K0sti):

Nu mai simplu le schimba pe ambele? Sa fie mai sigur.

| K0sti a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Daca schimba hardul, ce se intampla cu windows-ul? ...deci

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru K0sti):

Ambelelaughing

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Reinstalare la windows.

| Vidacu69 explică:

Bai,dati dracu raspunsuri calumea, nu sa faceti voi raspunsuri si cacaturi, daca imi era sa le schimb le schimbam de mult.

| K0sti a răspuns (pentru Vidacu69):

Esti loaza...iti dorim succesuri!