| HelpMeNow a întrebat:

Salutare baieti, vreau sa imi iau un laptop de gaming. De ce laptop si nu pc? Stau la camin ( nu pot veni cu toate dupa mine ) si mai fac si seri de gaming pe la prieteni, il car dupa mine. Am gasit 2 laptop-uri, nu am mai multi bani de dat pe ele! Maxim 3500 pot da.

https://mediagalaxy.ro/......b-free-dos

Sau

https://mediagalaxy.ro/......-free-dos.

Multumesc happy!

2 răspunsuri:
| Neamț_Kevin_2002 a răspuns:

Opinea mea este ca pc este mai bun deoarece este fix este un lucru cu minus dar partea pozitivă suporta mai bine jocurile îți spun ca și eu am laptop și nu prea merge bine poate sa fie de gamimg pentru ca laptop tot rămâne laptop și pc tot pc nu poți sa filmezi sa joci la jocuri ca scade foarte mult FPS in schimb pc nu scade și suporta de doua ori mai bine jocurile adică o sa meargă foarte bine fără lag de aceia îți recomand pc și nu laptop

| Hfcnxjxjxjxjxkx a răspuns:

Pentru gaming ti as recomanda cel puţin 8gb de ram, o placa puţin puţin mai avansata decat 950 ul si un i5 sau i7.(de preferat i7). Din primul link vad un i7 6700 si un gtx 950 iar la al doilea i5 cu gtx 1050. zic sa cauti un laptop cu procesor i5 sau i7 depinde de suma, 8gb ram, cred ca merge totusi gtx 950 si sa cauti o placa de baza pe ytb care este recomandata de către un specialist. Scuze de kil. de text