| CreEppY a întrebat:

Salutare bros, am si eu o problema mare pentru mine...
Mi-am luat niste casti Genius cu vibratii pentru gaming, siii problema e ca la laptop-ul meu m doar o intrare pentru casti.Mi-am luat un splitter si le-am conectat cu el.Castile au o chestie USB ca sa pot conecta si din cate am citit la instructiuni trebuie sa fie si USB-ul conectat.In laptop am microfon incorporat, dar nu e bun....Cand am conectat castile cu USB-ul si slitter-ul a fost bine, doar ca... atunci cand am vrut sa setez sa pot vorbi de la casti (puteam deja auzi prin ele) zicea ca la alt microfon (la setarile Sound din Control Panel) ca nu e bagata mufa.Ce pot sa fac? E de la splitter sau ce? Va rog ajutati-ma ca vreau sa pot vorbi prin microfonul de la casti.

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Din pacate nu poti sa folosesti microfonul de la casti simultan cu ele.
acea intrare din laptop iti detecteaza automat ce ai introdus si in functie de asta face setarile ori pentru microfon ori pentru casti.
nu le poate recunoaste pe ambele in acelasi timp

| CreEppY explică (pentru SuicideSilence):

Dar daca ar fi doua intrari in loc de una ar merge nu?

| SuicideSilence a răspuns (pentru CreEppY):

Da, sigur. dar doua mufe (o intrare si o iesire) native, nu cu ajutorul unui splitter

| CreEppY explică (pentru SuicideSilence):

Ok, multumesc!