| SynapseNinja a întrebat:

Care este diferența dintre DVD+R și DVD-R? Din ce am citit, DVD+R e mai modern, rezolva mai multe erori și e bun pentru date (spre exemplu, jocuri), iar DVD-R e bun pentru filme și muzică, așa e? Vă rog, lămuriți-mă. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

DVD+R e recomandat pentru date pentru că are error protection mai bun. Şi se scrie puţin mai repede.

DVD-R e mai recomandat pentru filme pentru că acolo nu contează erorile aşa de mult şi e mai ieftin discul.