| SorinELoo7 a întrebat:

Care sunt diferentele intre controller-ele de Xbox 360 si PS3 si care este mai bun la jocurile simulatoare sport de exemplu FIFA sau PES si de ce? Si mai am o intrebare: controller-ul de Xbox 360 este suportat si de PC? Astept raspuns.

6 răspunsuri:
| SorinELoo7 explică:

Fara baterii poate functiona controller-ul Xbox 360 la PC doar [prin cablu?

| clorhidrat a răspuns:

Pentru controllerul de xbox iti trebuie doar un adaptor ca sa il pui la PC.

Fiecare din controllere de xbox si ps3 sunt au jocurile respective care sunt adaptate la ca sa se potriveasca si sa fie simple in utilizare. De comparat nu le-am comparat caci am jucat doar pe Ps3 Fifa. Dar pe youtube daca cauti sunt astfel de clipuri.

| SorinELoo7 explică (pentru clorhidrat):

Din cate am auzit eu, controller-ul de Xbox merge conectat la PC direct prin USB. Si ce pret are acest controllere? Eu as prefera unul undeva intre 60 - 80 de lei...

| SorinELoo7 explică (pentru clorhidrat):

In Fifa folosesti si sagetile sau doar acel buton (pentru scheme) din partea stanga care se roteste?

| Hapsalaul213 a răspuns:

Sa fiu sincer, eu am un PS3 si ma joc Tomb Raider Trilogy. Daca vrei incearcal. Oricum desigur ca controller-ul de la Xbox e diferit de cel de la PS3.

| SorinELoo7 explică (pentru Hapsalaul213):

Stiu ca e diferit. Eu ma joc PES 11, fiind dedicat controller-ului Xbox il joc pe PC cu tastatura. As vrea sa-mi cumpar unul deoarece n-m mult control la acest joc si ma cam dor degetele.