| Ferii a întrebat:

Câți GB RAM ai nevoie ca să poți sa joci un joc și pe lângă joc sa mai fie în fundal 2 programe (discord + chrome)?

5 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Cu 8GB Ram este la limita, o sa mearga perfect, totusi daca ai posibilitatea sa pui 16GB din prima(mai ales ca acum au scazut mult preturile la ram)

| PsyhoChild a răspuns:

Depinde de joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce întrebare stupida. Depinde de joc. Joci Solitaire cu Chrome + discord in 500 MB cred și la noir vr cu cel puțin 16 gb cu totul pe low

| Sofer a răspuns:

Cel putin 16 gb ram ca sa mearga relaxat pc-ul.

| PainTech a răspuns:

Intrebarea asta e de genul :
"De ce motor am nevoie ca sa tractez un vehicul cu 2 persoane", fara sa specifici daca acel vehicul e o motocicleta, un autoturism sau un tir.