| Guest10 a întrebat:

Salutare!

Caut un laptop care sa se miste repede, foarte repede pentru munca de student. Să aibă camera web, că mai nou e musai pe perioada pandemica, sa pot lucra rapid pe el chiar și cu YT in fundal, eventual să mă uit pe Netflix la calitate bună... Bateria sa tină cat de mult și ar fi super daca ar avea tastatura numerica, însă dacă e un laptop bun și se încadrează în buget, mă pot lipsi de asta. Buget: 3000 lei.
Ceva recomandări?

*E doar un detaliu care se poate omite: ar fi interesant daca ar fi ceva cu amprenta si/sau tastatura iluminată.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Buget: 3000 lei. Ceva recomandări? "

mai aștaptă o lună-două, e un deficit ENORM pe piață, momentan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta niste marocani că au și i9 la banii ăștia
sau voi nu aveți albanezi pe acolo?

| Guest10 explică (pentru anonim_4396):

Mi-ai fost de mare ajutor. Poți fi acuzat de rasism...

| zilog a răspuns (pentru Guest10):

Nu am nici o problema cu oameni aflați la mii de Km, cum sa am eu vreo problema cu ei, ci am un vecin țigan prieten cu mine caruia eu i-am dat să mănance
caruia eu ii incarc din banii mei telefonul
caruia eu ii mai las ouă sau conserve sau ii mai dau un ban
eu dau telefoane pentru job-uri pentru el
eu l-am ajutat sa depuna sute de Curriculum Vitae
eu am vorbit cu patorni de fabrici sa il angajeze
NU AM CUM SA FIU RASIST CA SUNT CREȘTIN ȘI isus Hristos nu era român asta înseamnă că ar trebui să am ceva șî cu Isus hristos.
Iar crestinismul ne spune sa ii iubim pe toti
si sa ducem evanghelia la ORICE NEAM si la orice faptura
în orice limbă
până la marginile pământului!

| Guest10 explică (pentru zilog):

Mersi, vorbeam de laptopuri nu de religie.

| zilog a răspuns (pentru Guest10):

Dar dacă ți-aș fi zis că la amanatul de la piața ferentari zăbrăuți sunt cele mai ieftine laptop-uri cu procesor i9
ai fi ințeles că iaia care au detoate au orice ti-ai dori de la viața
sunt unii care se ocupă să facă oameni fericiți la bani puțini.