| Sarcopt a întrebat:

Salutare? Ce covor bun anti-vibrare îm recomandați pentru o mașină de spălat? La 1.400 de rpm o ia de nebună prin baie. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Cumpara suporti antivibratii. Sunt mai ieftini. Îi gasesti in orice supermarket.
Nu folosi masina la 1400 ca o faci praf. Recomand 700-800 rpm asa nu strici nici masina nici nu rupi rufele.
+ Foloseste o nivela si regleaza bine masina.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gabicoo):

Daca are 1400 disponibil ca optiune, nu se face praf masina. Rufele, cam da.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Doua chestii:
1. La 1400 rpm faci pulbere majoritatea rufelor. 800 e rezonabil in majoritatea cazurilor.
2. Nu ai nevoie de "covor anti-vibrare" ci ca masina sa fie centrata. Daca sta in plan inclinat, nu faci nici o treaba.
3. A mea mai vibreaza aiurea cand bag in ea ca tembelul. Nu o incarca peste capacitate!