| Craciune a întrebat:

Ce laptop de gaming imi recomandati in maxim 4500 ron? vad atatea cu aceleasi specificatii si nu stiu pe care sa il iau...

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Oricare dintre acestea este bun si estimez ca iti va permite sa te joci orice joc care a aparut si va aparea in urmatorii 1-2 ani cu setari high-ultra, si 5-6 ani cu setari minime-medii.
https://www.pcgarage.ro/......a-la-4800/

Desi iti sugerez sa il cumperi pe acesta, deoarece placa video are mai multa memorie si are si un SSD ce va face jocurile pe care le instalezi pe el sa se incarce mult mai repede.
https://www.pcgarage.ro/......cklit-2yr/

| marian37 a răspuns (pentru KanameKuran):

Lucrezi la toate companiile mari de jocuri? Văd că știi ce titluri vor apărea în viitorwinking

| KanameKuran a răspuns (pentru marian37):

Heh, daca te uiti putin la specificatiile jocurilor din trecut, poti faci estimari destul de usor.

| Craciune explică (pentru KanameKuran):

Am vazut si modele cu gtx 1050 ti, ii mai bun 1060? pe langa asta si cu procesoare Intel i7-7700, ii mare diferenta intre acela si i5 7300?

| KanameKuran a răspuns (pentru Craciune):

1060 este cu cel putin 50% mai buna decat 1050ti (de ex: in cs go, cu 1050ti vei avea ~111fps, iar cu 1060 vei avea ~163fps sau la League of Legends, cu 1050ti vei avea ~139fps, air cu 1060 vei avea ~200fps)

Iar intre cele doua procesoare: i7-7700 este cu cel putin 60% mai performant, decat i5-7300U; iar daca te refereai la i5-7300HQ, tot i7-7700 este mai performant cu aprox 40%.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://altex.ro/......b-free-dos

asta merita cumparat, te poti juca prin vr

| frunzarescu a răspuns:

Nu merita laptop gaming. Mai bine cumpara-ti un sistem PC pe componente.
Am pus aici un link cu componente sa faci un PC complet la PC Garage http://bit.ly/2jS2lOk Iti pot face un cos de cumparaturi complet sa te incadrezi in buget. Daca vrei si reducere suplimentara foloseste codul voucher 1X24MBDI

| suiramikkk a răspuns:

De 4500 iti faci un sistem foarte bun, dar daca preferi laptop evita placile video radeon, alege un laptop cu un i5 si un nVIDIA si e ok.